مکمل های دارویی

بدن انسان برای کارکرد مناسب، نیاز به طیف وسیعی از ریزمغذی‌ها و درشت مغذی‌ها دارد، در حالتی که فرد قادر به دریافت کافی برخی از ریزمغذی‌ها از طریق رژیم غذایی خود نباشد ، در این شرایط، مکمل‌های غذایی به عنوان منبع بسیاری از مواد مغذی مورد توجه قرار می‌گیرند. امروزه مصرف مکمل های دارویی به بخش جدایی ناپذیر در حفظ و بهبود سلامت افراد تبدیل شده است. بنا به تعریف سازمان غذا و داروی کشور، مکمل‌های غذایی منابعی از مواد مغذی (ویتامین‌ها و مواد معدنی) یا دیگر مواد با اثر تغذیه‌ای یا فیزیولوژیک مانند گیاهان، اسیدهای آمینه، قندها، چربی‌ها، آنزیم‌ها و پروبیوتیک‌ها هستند که به تنهایی یا به صورت ترکیبی با دیگر مواد، در دسترس بوده و عمدتاً به اشکال متداول مانند کپسول، قرص، شربت، پودر، سافت ژل، قطره، ورقه‌های خوراکی و هر شکل خوراکی دیگر عرضه شده و دارای فرمولاسیون خاص و ثابت قابل اندازه‌گیری جهت کاربرد در انسان به منظور تکمیل نیاز تغذیه‌ای، افزایش دریافت تغذیه‌ای و یا ایجاد یک اثر فیزیولوژیک می‌باشند، بر این اساس شرکت پرارین پارس با تولید و عرضه مجموعه ای کامل و متنوع از مکمل های دارویی و با هدف بهبود سلامت جامعه در این صنعت همواره پیشرو بوده است.

خرید مکمل های غذایی

همانطور که عنوان شد، برخی افراد ممکن است برای بالا بردن کیفیت تغذیه‌شان به کمک بیشتری نیاز داشته باشند، دلایلی مانند بالا رفتن سن، مصرف داروهای خاص، دسترسی نداشتن به مواد غذایی سالم و متنوع، شرایط سنی خاص و دوره های مختلف زندگی باعث می‌شوند به مصرف ویتامین‌‌ها و مکمل‌ها نیاز پیدا کنیم و نیاز به تصمیم گیری صحیحی جهت خرید مکمل های غذایی داشته باشیم.
تعادل نداشتن در مواد معدنی و ویتامین‌ها به‌راحتی در بدنمان اتفاق می‌افتد و ممکن است برای مدت‌های طولانی از اثرات آن آگاه نباشیم.
ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا دید بهتری درباره‌ی انتخاب مکمل دارویی مناسب با شرایط بدنی خود بدست آورید و بهترین تصمیم گیری را جهت خرید مکمل های غذایی انجام دهید.
برای مثال زنان باردار یا در سنین باروری، ممکن است میزان دریافتی آهن و اسیدفولیک بدنشان از غذاهای روزانه مصرفی به میزان کافی نباشد در این صورت مصرف این مکمل ها توصیه می گردد.
برخی از ویتامینها و املاح در دوران رشد کودکان نقش اساسی دارند و کمبود آنها موجب اختلال رشد کودکان می شود. شایع ترین کمبودهای ویتامینی در این دوران کمبود ویتامین A و D و شایع ترین کمبودهای املاح کمبود ید،آهن و کلسیم می باشد در این حال خرید مکمل های غذایی ویژه کودک بر اساس سن او پیشنهاد می گردد.
اگر رژیم غذایی خاصی دارید و در آن باید از خوردن برخی مواد غذایی اجتناب کنید، ممکن است برخی از مواد مغذی مانند ویتامین ب ۱۲ یا کلسیم به‌ میزان کافی به بدنتان نرسد؛ به‌ویژه اگر گیاه‌خوار هستید یا به لبنیات حساسیت دارید.
زمانی که سن‌ بالاتر می‌رود بدن میزان کمتری از ویتامین د و ب ۱۲ جذب می‌کند، بعد از اینکه به میانسالی رسیدید، ممکن است نیاز داشته باشید تا از برخی مکمل‌های غذایی استفاده کنید.
اگر فکر می‌کنید رژیم غذایی شما ویتامین یا ماده‌ی معدنی خاصی را کم دارد، پزشکتان ممکن است از شما بخواهد آزمایش خون بدهید تا این کمبود تأیید شود و در خرید مکمل غذایی مورد نظر خود بهترین انتخاب را با توجه به شرایط بدنی خود داشته باشید، از این رو شرکت پرارین پارس با ارائه اصولی ترین و کاربردی ترین مشاوره ها، شما را در امر خرید مکمل غذایی مناسب با شرایط بدنی تان یاری می نماید.

قیمت مکمل های غذایی

شرکت پرارین پارس در زمینه تولید مکمل‌های دارویی بسیار فعالانه عمل کرده و سهم بازار بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است. در راستای تولید مکمل‌های دارویی با کیفیت و تکنولوژی تولید بالا، این شرکت سعی نموده است تا با تکیه بر دانش فنی روز و تلاش محققان و متخصصان ایرانی و با توجه به تأثیر تحریم‌ها بر قیمت مکمل‌های غذایی، نوسانات نرخ ارز، قیمت تمام شده مکمل‌های غذایی را با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مصرف کنندگان به گونه ای متعادل و منصفانه در نظر گیرد.
تلاش این شرکت بر این اصل استوار است که، قیمت مکمل های غذایی به عنوان عامل محدود کننده ای در سلامت مردم نبوده و همه افراد و گروههای سنی قادر به خرید این مکمل های دارویی باشند.