بنر سوالات متداول

 

آیا سوالی دارید؟


چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

  • چگونه می توان اطمینان داشت که شیرین کننده ماردین ضرر ندارد؟

   شیرین کننده ماردین هیچ گونه عوارضی ندارد. سوکرالوز موضوع تحقیق بیش از 110 آزمایش علمی برای مدت بیش از 20 سال بوده تا از سلامت آن اطمینان حاصل شود. سلامت سوکرالوز به صورت مستند توسط سازمان های جهانی مورد تأیید واقع شده است. این شیرین کننده از سال 1991 میلادی مورد استفاده میلیون ها انسان در سراسر جهان می باشد. تمام افراد از هر قشری می توانند از ماردین استفاده کنند و ماردین هیچ محدودیتی در این زمینه قائل نشده است.

  • شیرین کننده ماردین(حاوی سوکرالوز) چیست؟

   شیرین کننده ماردین که حاوی سوکرالوز می باشد شیرین کننده ای است بدون کالری که می تواند بخشی از رژیم غذایی شما را تشکیل داده و به شما کمک کند تا کالری و کربوهیدرات دریافتی از شکر مصرفی خود را کاهش دهید. سوکرالوز از شکر گرفته شده و طی فرآیندی مشخص و به شیرین کننده ای بدون کالری و عاری از کربوهیدرات تبدیل می شود. نتیجه آن شیرین کننده ای پایدار است که مزه شکر را می دهد ولی کالری ندارد. شیرین کننده ماردین برای جذب انرژی در بدنتان شکسته نمی شود بنابراین بدنتان آن را به عنوان کربوهیدرات نمی شناسد.

  • میزان مجاز مصرف روزانه محصولات ماردین چقدر است؟ آیا محدودیتی وجود دارد یا خیر؟

   سوکرالوز هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد. بنابراین می توانید با خیال راحت میزان دلخواه از شیرین کننده های ماردین را مصرف کنید و بدینوسیله میزان کالری و کربوهیدرات دریافتی از شکر مصرفی خود را کنترل کنید بدون اینکه نگران میزان مصرف باشید.

  • آیا استفاده از شیرین کننده های ماردین می تواند باعث ایجاد ناراحتی معده شود؟

   خیر. شیرین کننده ماردین هیچ گونه عوارض جانبی اعم از هر گونه ناراحتی معده را ندارد. هرچند برخی محصولات کم کالری مانند بستنی های بدون شکر علاوه بر شیرین کننده های حاوی سوکرالوز شامل مواد دیگر مانند الکل شکر هستند. انواع الکل شکر (منیتول، سوربیتول، زایلیتول، لاکتیتول و مالیتول) اگر زیاد استفاده شود ممکن است گاهی باعث نفخ و اسهال شود. چنانچه بعد از خوردن هر نوع خوراکی شامل شیرین کننده ماردین معده تان ناراحت می شود، قبل از خوردن آن به مواد تشکیل دهنده درج شده روی بسته بندی توجه کنید.

  • آیا سوکرالوز باعث میگرن و یا سردرد می شود؟

   خیر. بر اساس تحقیقات انجام شده سوکرالوز باعث ایجاد میگرن یا سردرد نمی شود. استفاده از سوکرالوز هیچ گونه ضرری برای شما ندارد. میگرن و سردرد امری بسیار رایج در میان مردم است و می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. مصرف سوکرالوز هیچ ارتباطی به دلایلی که باعث ایجاد سردرد می شود ندارد. به عنوان مثال سوکرالوز هیچ اثری بر فشار خون و یا باز شدن رگهای خونی ندارد. تحقیقات نشان داده است که سوکرالوز هیچ تأثیری بر گلوکز خون و میزان انسولین بدن نداشته و سیستم عصبی بدن را نیز تحت تأثیر قرار نمی دهد.

  • آیا شیرین کننده های ماردین (حاوی سوکرالوز) باعث ایجاد پوسیدگی دندان می شوند؟

   خیر. استفاده از این شیرین کننده ها که حاوی سوکرالوز هستند باعث پوسیدگی دندان نمی شود. تحقیقات نشان داده است که شیرین کننده ای سبک 275 گرمی ماردین و شیرین کننده های 1 گرمی ماردین با وجود اینکه حاوی میزان بسیار کمی کربوهیدرات برای حفظ حجم است، از شکر معمولی هم بسیار کمتر روی پوسیدگی دندان تأثیر دارد.

  • اگر سوکرالوز از شکر گرفته می شود آیا افراد دیابتی می توانند از آن استفاده کنند؟

   بله. علی رغم اینکه سوکرالوز از شکر گرفته می شود ولی در طی پروسه مشخصی به شیرین کننده ای بدون کالری و عاری از کربوهیدرات تبدیل می شود. نتیجه آن شیرین کننده ای است که مانند شکر شیرین است ولی کالری شکر را ندارد. همچنین مانند شکر در پخت و پز مزه شیرین خود را حفظ می کند. بدن شیرین کننده ماردین را به عنوان شکر نمی شناسد. به عبارتی تحقیقات نشان داده اند که شیرین کننده ماردین میزان گلوکز، انسولین و HbA افراد دیابتی را تحت تأثیر خود قرار نمی دهد. به عبارتی تحقیقات نشان داده اند که شیرین کننده ماردین میزان گلوکز، انسولین و HbA افراد دیابتی را تحت تأثیر خود قرار نمی دهد.

  • آیا افراد دیالیزی نیز می توانند از این شیرین کننده های حاوی سوکرالوز استفاده کنند؟

   بله. هیچ ممنوعیتی برای افراد دیالیزی برای استفاده از شیرین کننده های ماردین وجود ندارد.

  • آیا قشر یا دسته ای از افراد وجود دارند که نمی توانند از شیرین کننده های ماردین (حاوی سوکرالوز) استفاده کنند؟

   شیرین کننده های ماردین برای تمام افراد خانواده از هر سنی که هستند مناسب می باشند. حتی افراد دیابتی، بچه ها، خانمهای باردار و شیرده می توانند از طعم شیرین آن لذت ببرند.

  • آیا سوکرالوز کبد یا کلیه ها را تحت تأثیر قرار می دهد؟

   خیر. سوکرالوز تأثیری بر کبد و کلیه ها ندارد.تحقیقات نشان می دهد که میزان بسیار بالایی از سوکرالوز مصرفی در بدن جذب نشده و دفع می شود. مقدار بسیار کمی از آن که باقی می ماند بدون هیچ ضرری به همراه ادرار از بدن دفع می شود. سوکرالوز هیچ عوارض جانبی ندارد حتی تأثیر بر کلیه ها. بیش از 110 آزمایش سلامت در طی بیش از 20 سال سلامت سوکرالوز را تأیید می کند.

  • وقتی شیرین کننده ماردین هضم می شود چه اتفاقی می افتد؟

   بعد از هضم 85% آن جذب نشده و دفع می شود. مقدار کمی که باقی می ماند به همراه ادرار از بدن خارج می شود.

  • بدن چگونه با سوکرالوز برخورد می کند؟

   با وجود اینکه سوکرالوز مستقیماً از شکر گرفته می شود ولی بدن آن را به عنوان شکر یا کربوهیدرات نمی شناسد. بنابراین در بدن تبدیل به انرژی نمی شود. به همین دلیل هیچ کالری ندارد.

  • آیا کودکان می توانند از شیرین کننده ماردین (حاوی سوکرالوز) استفاده کنند؟

   بله. همه حتی بچه ها می توانند از شیرین کننده های ماردین (حاوی سوکرالوز) استفاده کنند. استفاده از شیرین کننده های ماردین می تواند به شما کمک کند تا میزان قند و شکر مصرفی کودکانتان را در طول روز کاهش داده و آن را کنترل کنید. به این روش حتی می توانید کودکانتان را به خوردن غذاهای سالم تر وادارید. شیرین کننده ماردین را می توان روی میوه ها استفاده کرد تا بچه ها به خوردن آن ها رغبت بیشتری پیدا کنند. بدین ترتیب می توان غذاهای شامل کالری بالا را که ممکن است از نظر ویتامین و مواد معدنی مفید بسیار فقیر باشند با غذاهای سالم و شیرین کننده کم کالری ماردین جایگزین نمایند.

  • نقش شیرین کننده ماردین (سوکرالوز) در یک رژیم غذایی سالم چیست؟

   می توان از شیرین کننده ماردین به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم شامل مواد غذایی با ارزش بالا استفاده کرد. همچنین می توان از شیرین کننده ماردین در پخت و پز نیز استفاده کرد و غذاها و نوشیدنی های خوشمزه به شیرینی شکر بدون کالری شکر تهیه کرد. بدین دلیل می توان کلیه نیاز مشتریان را با محصولات شیرین کننده ماردین برطرف نمود.

  • چگونه می توان با استفاده از شیرین کننده های ماردین وزن خود را کنترل کرد؟

   شیرین کننده های ماردین میزان کالری دریافتی بدن را کاهش می دهند و بدین ترتیب می توانند در کنترل وزن به ما کمک کنند. به عنوان مثال با جایگزینی 2 قاشق شکر با ماردین بیش از 25 کالری از میزان کالری مصرفیتان کم می شود. مثال دیگری می زنیم، با جایگزینی یک قوطی سودا که با شکر شیرین شده با یک نوشیدنی شیرین شده با شیرین کننده ماردین 150 کالری از میزان کالری دریافتیتان کم می شود. استفاده از شیرین کننده های ماردین و فعالیت فیزیکی و ورزش به همراه آن می تواند راه بسیار مناسبی برای کنترل وزن باشد.

  • آیا شیرین کننده ماردین وزن را افزایش می دهد؟

   خیر. شیرین کننده ماردین ورزن را افزایش نمی دهد برعکس با کاهش کالری دریافتی به کاهش وزن کمک می کند. می توان از شیرین کننده های ماردین به همراه ورزش و فعالیت فیزیکی برای کنترل وزن استفاده کرد. استفاده از شیرین کننده های ماردین راه مناسبی برای کاهش کالری و کربوهیدرات دریافتی بدون از دست دادن طعم لذیذ غذاها می باشد.

  • آیا در شیرین کننده های ماردین آسپارتام وجود دارد؟

   خیر. آسپارتام در شیرین کننده های ماردین وجود ندارد. آسپارتام شیرین کننده دیگری است که هیچ ارتباطی با سوکرالوز ندارد.

  • آیا خانمهای باردار و یا کسانی که به نوزاد خود شیر می دهند می توانند از شیرین کننده های ماردین استفاده کنند؟

   بله. تمام تحقیقات و آزمایشات FDA برای تضمین بی ضرری سوکرالوز برای زنان باردار و شیرده انجام شده است. در نتیجه FDA به این نتیجه رسیده است که سوکرالوز برای تمام افراد از جمله زنان باردار و شیرده قابل استفاده است. شیرین کننده های ماردین می توانند بخشی از رژیم غذایی سالم قبل و بعد از بارداری را تشکیل دهند. این امر می تواند به بانوان باردار کمک کند تا قبل و بعد از بارداری کالری های دریافتی از شکر را کنترل کنند. ولی در هر حال بانوان باردار یا شیرده در هر شرایط باید با پزشک خود در مورد میزان کالری های مورد نیاز خود مشورت نمایند.

  • مزیت مصرف قرص کلسیم جوشان بر کپسول و قرص ساده چیست ؟

   سرعت حل شدن بالا ، جذب بیشتر ، تاثیر بهتر

  • ارتباط کلسیم و دیابت چیست ؟

   مصرف کلسیم به همراه منیزیوم نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع 2 دارد.

  • تفاوت ویتاپرا با سایر مولتی های جوشان چیست ؟

   مقادیر ویتامین های موجود در ویتاپرا دو تا سه برابر سایر مولتی های جوشان می باشد به علاوه ماده اولیه آن از یک منبع بسیار معتبر فرانسوی تهیه می شود.

  • می توان برای رفع خستگی از مولتی ویتامین پرارین استفاده نمود ؟

   بله ، ترجیحا عصرها.

  • مهمترین مورد مصرف ال سیترولین چیست ؟

   رفع خستگی و بهبود عملکرد بدن در فعالیت های روزانه

  • آیا ال سیترولین اثری مشابه سیلدنافین دارد ؟

   بله ، به میزان 3 گرم در روز جهت رفع اختلال نعوذ ، استفاده شود.

  • ویتامین سی چیست؟

   ویتامین سی یا اسید آسکوربیک ، ویتامین محلول در آّب است که برای رشد و ترمیم بافت ها مورد استفاده بدن قرار می گیرد.

  • ویتامین سی برای چه مواردی استفاده میگردد؟

    کمک به درمان سرماخوردگی و پیشگیری از آن ، تسریع روند بهبود زخم ها ، تقویت سیستم ایمنی ، کمک به سلامت پوست ، بینایی و قلب و عروق ، کمک به جذب آهن

  • قرص آووکادو سویا ماردین با پیاسکلیدین چه تفاوتی دارد؟

   از نظر اثر در درمان بیماری استئوآرتریت تفاوتی با هم ندارند.

  • قرص آووکادو و سویا ماردین در زنان چه کاربردی دارد؟

   از نظر اثر در درمان بیماری استئوآرتریت تفاوتی با هم ندارند.

  • موارد مصرف زینک در کودکان چیست ؟

   کمک به افزایش قد و وزن ، افزایش اشتها ، کمک به درمان کودکان بیش فعال ، کمک به درمان اسهال کودکان

  • استفاده روزانه از مکمل زینک در چه مواردی به سلامتی ما کمک می کند ؟

   عملکرد مطلوب پوست و شادابی آن ، همچنین رشد موها و ناخن ها و سلامت آنها وابسته به مصرف زینک است.

  • چه افرادی بیشتر از سایرین نیاز به مصرف مکمل منیزیوم دارند ؟

   افراد بالای 50 سال ، الکلی ها ، مبتلایان به دیابت ، سرطان و بیماری های پاراتیروئید ، افرادی که یک دوره آنتی بیوتیک مصرف کرده اند و یا امپرازول و اس امپرازول می خورند.

  • آیا منیزیوم مکمل ورزشی محسوب می شود ؟

   بله ، بعد از تمرینات ورزشی و بدن سازی جهت شلی عضلات و ریکاوری

  • موارد مصرف BCAA چیست؟

   بدن سازی و کبد چرب

  • دوز فرآورده BCAA در بدن سازی چیست ؟

   3 عدد قرص یک ساعت قبل از تمرین و 3 عدد قرص بعد ازتمرین

  • موارد مصرف ال کارنیتین چیست ؟

   چربی سوز و کاهش اشتها ، الزام مصرف همزمان با داروی سدیم والپروات و کاربامازپین

  • چرا کیوپرا به شکل ساشه تولید شده است ؟

   میزان جذب کیوتن در بدن کم و حدود 3 % است. شکل خوراکی ساشه به نسبت قرص و کپسول و پرل ، از حلالیت بالاتر و جذب بهتری برخوردار است.

  • دوز 150 میلی گرم کیوتن برای چه مواردی کاربرد دارد ؟

   پیشگیری از میگرن ، بیماری های قلبی عروقی

  • آیا Q 10 برای افزایش قدرت باروری مردان موثر است ؟ چگونه ؟

   بله از طریق افزایش تعداد اسپرم ها و سرعت حرکت آنها

  • سوکرالوز چیست؟

   سوکرالوز(1,4,6-Trichlorogalactosucrose) تنها شیرین کننده بدون کالری است که از شکر مشتق می شود و 600 بار از شکر شیرین تر است. جایگزینی3 مولکول کلر سبب می گردد که سوکرالوز همانند شکر قابل شکستن ومتابولیزه شدن نباشد.بنابر این بدون تغییر وبه سرعت از بدن عبور کرده و ماده ای خنثی(inert) وsafe در نظر گرفته می شود.

   سوکرالوز دز سال 1976 توسط شرکت Tate &Lyle  کشف شد و در سال 1998 توسط سازمان غذا ودارو ی آمریکا FDA تایید شد و در حال حاضر در 80 کشور شامل آمریکا ،کانادا و استرالیا برای مواد غذایی جامد  ونوشیدنیها مورد استفاده می باشد.

   این ماده به راحتی در آب حل شده وبه علت پایداری مناسب بخوبی در پخت وپز قابل استفاده می باشد.

   سازمانهایی که سوکرالوز توسط آنها مورد تایید قرار گرفته است:

   1- سازمان غذا ودارو ی آمریکا در سال 1998 (FDA)

   2-JECFA(joint  FAO&WHO expert committee on food additives)   در سال 1999

   3- کمیته علمی غذای اروپا در سال 2000(SCF)

   4- سازمان ایمنی غذای اروپا(EFSA)

  • فواید سوکرالوز:

   ترکیب دومورد طعم منحصر به فرد سوکرالوز که کاملا”شبیه شکر است و مقاومت عالی آن موجب برتری این شیرین کننده از سایر شیرین کننده شده است وجایگزین  شکر در کلیه انواع غذا ها و نوشیدنیها شامل غذاهای خانگی و  دستورهای پخت باشد.سوکرالوز طعمی شبیه شکر دارد که کاملا” قابل درک است و طعم ناخوشاند ندارد .
   سوکرالوز طعمی شیرین دارد و شیرینی آن در دهان باقی می ماند و هیچ طعم ناخوشایندی در دهان ایجا نمی کند.
   سوکرالوز دربدن انرژی تولید نمی کند به دلیل اینکه مانند ساکارز شکسته نمی شود وبه سرعت از میان بدن بدون تغییر عبور می کند .
   سوکرالوز به طور وسیعی در بیش از 100 تحقیقات در مدت 20 سال  مورد بررسی قرار گرفته و یافت شد که کاملا”  سالم وبی خطر است وتا کنون هیچ گونه گزارشی مستند از  عوارض نامطلوب  همچون پوسیدگی دندان ،افزایش قند در افراد دیابتیک ،تغییرات ژنتیکی،سرطان ،مشکلات ایمونولوژیک،اختلال در سیستم اعصاب مرکزی ومحیطی ونیز نقص جنین از این ماده منتشر نشده است.
   این شیرین کننده برای کل اقشار جامعه قابل استفاده می باشد شامل زنان باردار, مادران شیرده و کودکان درکل سنین .
   سوکرالوز برای افرادی که می خواهند میزان جذب کالری را به بدن خود کاهش دهند  مفید می باشد.
   سوکرالوز به عنوان یک شیرین کننده در مکمل های غذایی ,مواددارویی ,ویتامین ها و مکمل های معدنی و دارویی قابل استفاده می باشد .
   از دیگر فواید سوکرالوز اینست که موجب تخریب دندانها نمی شود ودوست دندانهاست چون باکتریهای دهان آنرا به عنوان یک منبع غذایی نمی شناسد بنابر این موجب پوسیدگی دندانها نمی شود .

   مطالعات بالینی وسیع(clinical studies/trials)

   مطالعات بالینی وسیع(clinical studies/trials) در 20 سال گذشته (حداقل 100 مورد)بر روی انسان ارایه دهنده نتایج مستدل ومحکم در عدم تأثیر سوکرالوز بر متابولیسم کربوهیدارت ،میزان قند خون و ترشح انسولین بر روی افراد سالم،افراد دیابتیک نوع 1و2 می باشد.در این مطالعات نشان داده که در هر 3 گروه آزمایش فوق فاکتورهای مهم واساسی زیر:

   Fpg (Fasting   Plasma  Glucose)

   HbA₁c (هموگلوبین A₁c)

   Fasting  Serum  C  Peptide

   بعد از مصرف سوکرالوز کاملا” بدون تغییر مانده است.(پیوست 1 شامل حدود 10 مقاله بالینی که از اینترنت گرفته شده است.)

   متابولیسم:

   سوکرالوز هیچ تاثیری بر متابولیسم کربوهیدرات ندارد، ,همچنین میزان قند خون وترشح انسولین را در کوتاه وبلند مدت تحت تأثیر قرار نمی دهد درنتیجه شیرین کننده مناسب برای دیابتی ها محسوب می گردد

   .دامنه مصرف :

   پایداری بسیار بالا در حالات محلول ودر دماهای مختلف سبب می گردد که این شیرین کننده کم/بدون کالری به طور وسیع در صنایع غذایی ودارویی  ( کنسرو ,سس،شربت،انواع نوشیدنی ها،کیک،دسر،بستنی،مکملها،ویتامین هاو….)مصرف گردد.

   میزان جذب روزانه قابل قبول سوکر الوز( ADI)  :

   حداکثر 15میلی گرم به ازاء یک کیلوگرم وزن بدن می باشد .( 15mg/kgbw)